niedziela, 27 listopada 2011

Internetowe rekolekcje adwentowe


Rekolekcje „Ciemne noce Nikodema” to słowo o trudach, kryzysach, Miłości i … spotkaniu z Bogiem Żywym. To cykl 12 krótkich spotkań – nagrań wysyłanych e-mailem, oraz transmisja on-line z rekolekcji adwentowych z Dobczyc k. Krakowa.
Rekolekcje prowadzi ks. Michał Olszewski – sercanin, ceniony kaznodzieja, egzorcysta diecezji kieleckiej.
Kliknij tutaj


czwartek, 24 listopada 2011

Andrzejki


Dnia 24.11.2011 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabinie wraz z rodzicami uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Celem spotkania było podtrzymanie zwyczajów i tradycji andrzejkowych oraz kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć, przeżywanie radości ze wspólnej zabawy.
 Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Daria Bombała serdecznie przywitała gości oraz zaprosiła do obejrzenia krótkiej inscenizacji pt. „Misie” w wykonaniu przedszkolaków, przygotowanych przez wychowawczynię Elżbietę Piniaga. Najmłodsi artyści po raz pierwszy wystąpili na scenie i otrzymali gorące brawa.

piątek, 18 listopada 2011

... o Bogu...

On tak samo nie może się bez nas obejść, jak my bez Niego. Bo nawet gdybyśmy my mogli się od Niego odwrócić, On nigdy by nie mógł się odwrócić od nas.
Mistrz Eckhart

z książki Mistrz Eckhart. Dzieła wszystkie

piątek, 11 listopada 2011

Dzień Niepodległości


Dziś o godz. 9.30 Mszą św. w intencji Ojczyzny rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Niepodległości w Żabinie. Następnie grupa ludzi w różnym wieku – dzieci, młodzież, dorośli i starsi, ludzi, którym bliskie są hasła związane z patriotyzmem i wolontariatem zebrała się przy tablicy miejscowości, by dokładnie o godz. 11.11 wyruszyć w przemarszu przez całą wieś. Wielu z nich na co dzień działa społecznie na rzecz promocji naszej wsi, parafii i całej gminy Banie Mazurskie oraz aktywizacji i integracji mieszkańców. 

środa, 9 listopada 2011

Sztafeta 11.11.11.11.11


Szanowni Państwo,
ważnym wydarzeniem bieżącego tygodnia jest 11 listopada - Święto Niepodległości. Święto, podczas którego nie tylko wspominamy ważne dla naszej Ojczyzny postacie i wydarzenia, ale przede wszystkim święto, które skłania do refleksji nad naszym stosunkiem do ojczyzny, do demokracji i do naszego udziału w życiu publicznym. Coraz powszechniejszym staje się słowo - partycypacja - publiczna, społeczna - to taki rodzaj partycypacji, który opiera się na komunikacji z władzą. Skupia się na wzajemnym wspieraniu władzy oraz obywateli we wspólnym podejmowaniu decyzji. Najważniejszy jej wymiar dzieje się w naszych gminach i miasteczkach. Warto przy okazji tego święta o tym pamiętać i zadbać, aby nie był to „rytuał" lub „rutyna" odświętna, aby partycypacja obywatelska stała się faktem.