wtorek, 31 maja 2016

I Komunia św. - Żabin

29 maja przeżywaliśmy w Żabinie Uroczystość I Komunii Św. ośmiorga dzieci: 

Alicji Golińskiej
Claudii Gral
Weroniki Jungiewicz
Julii Kasperowicz
Julity Kowalewskiej
Ksawerego Daszewskiego
Łukasza Grocha
Andrzeja Kasperowicza.


Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i gościom za obecność i wspólną modlitwę. Za udostępnienie swoich zdjęć serdecznie dziękujemy Urszuli Anuszkiewicz i Jakubowi Grochowi.

Poniżej obszerna fotorelacja z tego wydarzenia.

środa, 25 maja 2016

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - porządek nabożeństw


900  - Żabin – Msza św.
1100  - Rogale – Msza św. i procesja do czterech ołtarzy
1300 - Żabin – Msza św. i procesja do czterech ołtarzy

środa, 18 maja 2016

Cała Polska czyta dzieciom

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich odwiedzili dziś uczniowie klas pierwszych miejscowej szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami. Zaproszenie do głośnego czytania przyjął nasz ks. proboszcz Andrzej Domański.

poniedziałek, 9 maja 2016

Wolontariat i praktyki studenckie na terenie Republiki Ściborskiej


ZAPRASZAMY DO ODBYWANIA U NAS PRAKTYK STUDENCKICH I WOLONTARIACKICH –   BEZ WĄTPIENIA BĘDZIE TO DLA WAS BARDZO DUŻE DOŚWIADCZENIE I PRZYGODA. ALE TEŻ ZAZNACZAMY, ŻE PRACA U NAS JEST KONKRETNA I TRUDNA, A ŻYJEMY SKROMNIE.
Republika Ściborska jest położona w samym centrum Obszaru Dzikich Mazur (najbardziej dzikim rejonie Mazur), na terenie gminy Banie Mazurskie. To autentyczne odludzie, kilometr od malutkiej wioski Ściborki,  na skraju Lasów Skaliskich i Gór Klewińskich.  Tu nie ma zasięgu telefonu, a wokół tylko las, pasące się krowy i dzikie zwierzęta...To rejon Polski o najczystszym powietrzu, ”polski biegun zimna”, o naturalnym krajobrazie, niezmienionej starej zabudowie wsi. Tu wilki, dziki, jelenie dosłownie podchodzą do naszych ogrodzeń...

W OSADZIE ZNAJDUJĄ SIĘ: muzeum kultury indiańskiej i eskimoskiej; galeria fotograficzna „U Jasia” (wystawa poświęcona historii powstania książki „Lato Leśnych Ludzi”); galeria „U Olesia”, muzeum rodzinne, wioska indiańska (okres letni); chata maszera; czarna bania; stary dom z zachowaną czarną izbą; ruiny starego gospodarstwa; tradycyjne studnie z wodą pitną; największa w regionie hodowla psów zaprzęgowych ( 50 psów); koniki polskie; zabytkowa pasieka pszczół; 200-letni, drewniany dom właścicieli; rodzinne schronisko dla zwierząt; WŁASNE KĄPIELISKA,  przejście graniczne