NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Najbliższe wydarzenia:

22.08.2020 r.godz. 11.00 – IV Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

05.09.2020 r. godz. 11.00 – Urocz. Narodzenia NMP – Odpust parafialny – Mszy Św. dziękczynnej za 20 lat posługi duszpasterskiej w parafii przewodniczył będzie ks. bp Adrian Galbas SAC

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

niedziela, 22 maja 2011

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

Dziś o godzinie 12.00 Msza św., na której dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Komuni św. Z tej racji małe przesunięcie w porządku Mszy św.: 9.00-Żabin i 10.30-Rogale.

W przyszłą niedzielę w kościele w Żabinie odprawi swoją pierwszą mszę św. ksiądz Radosław Pańko.
Uroczystość rozpocznie się przed plebanią o godz. 14.00, w procesji wprowadzimy prymicjanta do kościoła. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Po mszy prymicyjne błogosławieństwo.
Porządek pozostałych mszy nieco zmieniony: 9.00-Żabin, 10.30-Rogale, 12.00-Żabin.

Zapraszam w tygodniu na 18.00 na Mszę św. i Nabożeństwo majowe.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Jan Polnik , kawaler zamieszkały na Odszarnikach i
Ewa Radzewicz, panna zamieszkała w Grabowie.

Rozpoczęliśmy prace remontowe przy  kościele. Plac kościelny stał się placem budowy. Proszę więc o niewchodzenie na teren kościoła poza czasem Mszy św. i nabożeństw.
W związku z remontem docierają do mnie różne głosy, choćby takie, żeby kościół pomalować korzystając z już rozstawionego rusztowania. Pamiętajmy jednak, że wszystko kosztuje. Na chwilę obecną nie zebraliśmy jeszcze pełnej kwoty na wkład własny potrzebny na remont dachu i nic nie wskazuje na to, że zbierzemy szybko. Gdyby było tak, jak prosiłem (10 zł od rodziny) moglibyśmy pomyśleć i o malowanu. Poza tym do pomalowania potrzebne są i projekt, i pozwolenia. Gdybym jeszcze w grudniu mógł liczyć na pomoc parafian, nie tylko z wioski Żabin, ale z całej parafi, można by było wokół tych dokumentów pochodzić wcześniej. Ale w sytuacji, że są wioski, z których na remont złożyło się jedynie kilka rodzin (proszę popatrzeć na zestawienie wiszące w przedsionku) nie wiem, co da się zrobić. Na dziś proszę o madlitwę do św. Judy Tadeusza, patrona spraw beznadziejnych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza