NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

08 czerwca 2019 r. godz. 17.00 w Żabinie – Msza św. dziękczynna za 30-lecie kapłaństwa ks. Andrzeja

15 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – III Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

29 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – Uroczystość Św. Piotra i Pawła - Odpust w Rogalach

2-4 lipca 2019 r. – pielgrzymka do Malborka, Pelplina i Trójmiasta.

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

sobota, 20 października 2012

Rok Wiary... i Ambroży Kleks


11 października 2012 roku – w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II i w dwadzieścia lat od opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego –   Ojciec święty Benedykt XVI Listem apostolskim Porta fidei ogłosił ROK WIARY, którego celebracja potrwa do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata w przyszłym roku, czyli do 24 listopada 2013 roku. Ojciec święty wielokrotnie przypominał nam o „potrzebie odnalezienia drogi wiary, aby ukazać coraz wyraźniej radość i odnowiony entuzjazm spotkania z Chrystusem”(zob. Pf, 2).

Pan Kleks, a w zasadzie Piotr Fronczewski odgrywający tego dziecięcego bohatera nie raz udowodnił, że jest nie do złamania, nie brakuje mu odwagi i może uchodzić za autorytet.
Wystarczy przypomnieć jego przygody z oficerami SB, kiedy nie dał się złapać w sidła "miękkiego nacisku", który choć mimo że niezbyt represyjny to był wystarczającym wytłumaczeniem dla wielu konfidentów.
Każdy czas wymaga jakiejś odwagi. Przy okazji Roku Wiary przypominamy wydarzenie sprzed czterech lat - kiedy Fronczewski na pogrzebie Gustawa Holoubka miał odwagę powiedzieć coś niedzisiejszego, domagać się odpowiedzialnego słowa w czasach kryzysu słowa, w czasach kiedy "o miłości mówi się jak o przedmiocie ewolucji, podobnym skrzydłom u ptaków".
Szczerze polecamy!

A gdyby komuś było mało Fronczewskiego, to polecamy jeszcze jego interpretację "Modlitwy" Bułata Okudżawy. Okudżawa nie był ponoć specjalnie wierzącym człowiekiem. Ale ten wiersz nie wziął się znikąd


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz