NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

08 czerwca 2019 r. godz. 17.00 w Żabinie – Msza św. dziękczynna za 30-lecie kapłaństwa ks. Andrzeja

15 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – III Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

29 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – Uroczystość Św. Piotra i Pawła - Odpust w Rogalach

2-4 lipca 2019 r. – pielgrzymka do Malborka, Pelplina i Trójmiasta.

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

poniedziałek, 31 grudnia 2012

I Rodzinny Wieczór Kolęd


W niedzielę, 30 grudnia 2012 r. mieszkańców Żabina odwiedziła grupa niecodziennych indywiduów. Był wśród nich turoń, był król Herod, była śmierć. Z nieba spłynął aksamitnowłosy anioł, a diabeł pojawił się nie wiadomo skąd. Zaś wszystkim przewodził pasterz z gwiazdą. Postaci te śpiewały kolędy i przedstawiały, dobrze chyba wszystkim znaną, scenę upadku Heroda.

Przedstawienie to miało swą premierę dzień wcześniej,  na spotkaniu kolędowym w sobotni wieczór. Bo właśnie wtedy mieszkańcy Żabina i sąsiedzi z okolicznych wiosek zebrali się razem w swojej bibliotece na wspólne śpiewanie kolęd. Okazało się, że siła tradycji jest tak duża, iż nawet po wielu latach „kolędowego milczenia”, każdy potrafił zaśpiewać przynajmniej dwie zwrotki, a mając pod ręką śpiewnik, nawet wszystkie. Co więcej, spotkanie to sprawiło obecnym tyle radości, że zdecydowali się spotkać się znów, tym razem z okazji zapustów. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że przybyli goście przyjechali z „gościńcem”, który swoim słodkim smakiem poprawił wszystkim humory i za który bardzo serdecznie dziękujemy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz