NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Najbliższe wydarzenia:

22.08.2020 r.godz. 11.00 – IV Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

05.09.2020 r. godz. 11.00 – Urocz. Narodzenia NMP – Odpust parafialny – Mszy Św. dziękczynnej za 20 lat posługi duszpasterskiej w parafii przewodniczył będzie ks. bp Adrian Galbas SAC

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

wtorek, 27 sierpnia 2013

Harcerskie harce w Żabinie

 W lipcowe dni na naszych drogach można było spotkać niecodziennych wędrowców, którzy ubrani w harcerskie mundury, z totemem w ręku i piosenką na ustach przechodzili z jednej miejscowości do drugiej poznając mieszkańców, ich obyczaje i historię, a także miejscową przyrodę. Mało kto wiedział, że mają swój obóz niedaleko Rogal, nad jeziorkiem „Senioritą”. Tak było w lipcu.

Zaś w sierpniu obóz ów posłużył starszym harcerzom, którzy przyjechali do nas, by uczyć się trudnej sztuki prowadzenia zastępów i drużyn. W ramach kursu przedinstruktorskiego „En garde!” uczyli się przyjmowania odpowiedniej postawy wobec siebie, organizacji czasu wolnego i innych rzeczy niezbędnych do bycia dobrym instruktorem. To, czego się nauczyli mogliśmy poznać na dwóch festynach, w Żabinie i Jagoczanach, które odbyły się w niedzielę 25 sierpnia.
Jeszcze kwadrans przed godziną 16.00 w Żabinie nic nie wskazywało, że szykuje się przednia zabawa. Harcerze byli zajęci swoimi sprawami, a gospodarze nie bardzo chcieli im przeszkadzać. Jednak, gdy wybiła właściwa godzina, harcerze przedstawili się prezentując w formie krótkich skeczy swoje codzienne zajęcia. Potem poszło wszystko jak po maśle: rozpalono krzesiwem ognisko, zaczęto opiekać wyjątkowo smaczne kiełbaski i śpiewać obozowe piosenki, chętni mogli spróbować swoich sił w przechodzeniu po linie i strzelaniu z łuku. W końcu przyszedł czas na klasyczne zabawy festynowe: przeciąganie liny, bieg z jajkiem na łyżce, konkurs piosenki tematycznej. O zaangażowaniu zabawę niech świadczy fakt, że zaczęto tworzyć nowe zasady zabaw a starymi się dzielono, zresztą, kto był ten wie, kto nie był, niech żałuje.
Ciekawi też jesteśmy, jak udała się zabawa w Jagoczanach. Może ktoś tam robił zdjęcia?Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza