NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Najbliższe wydarzenia:

22.08.2020 r.godz. 11.00 – IV Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

05.09.2020 r. godz. 11.00 – Urocz. Narodzenia NMP – Odpust parafialny – Mszy Św. dziękczynnej za 20 lat posługi duszpasterskiej w parafii przewodniczył będzie ks. bp Adrian Galbas SAC

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

czwartek, 3 kwietnia 2014

Nawiedzenie MB Częstochowskiej - nabożeństwo oczekiwania i procesjaDługo czekaliśmy, przeszło rok, ale było warto. W czwartkowe popołudnie przybyła do nas Maryja w Kopii Jasnogórskiego Obrazu. Witał Ją wraz z nami Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, nasz ordynariusz. Witał o. Adam Samsel ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, który prowadził też czterodniowe rekolekcje przygotowujące nas na tę uroczystość. Witali księża z dekanatu, witali parafianie, witali także goście. Bo nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, nie zabrakło strażaków, policjantów, straży granicznej.
Ikona Jasnogórska przyjechała do nas punktualnie o 1700. Delegacje poszczególnych stanów wniosły Ją do kościoła, na przygotowane wcześniej miejsce i rozpoczęła się liturgia.
Po zakończonej liturgii, czyli modlitwie wspólnotowej, przyszedł czas na czuwanie osobiste.


Poniżej obszerne fotorelacje z tego wydarzenia. Serdeczne podziękowanie p. Maciejowi Witczakowi za wykonanie i udostępnienie zdjęć.


   
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza