NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Najbliższe wydarzenia:

22.08.2020 r.godz. 11.00 – IV Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

05.09.2020 r. godz. 11.00 – Urocz. Narodzenia NMP – Odpust parafialny – Mszy Św. dziękczynnej za 20 lat posługi duszpasterskiej w parafii przewodniczył będzie ks. bp Adrian Galbas SAC

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

środa, 30 marca 2016

Powiat wspiera naszą parafię

Powiat gołdapski corocznie ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych powiatu z zakresu prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na terenie powiatu gołdapskiego.
W tym roku po pozytywnej ocenie naszego wniosku przez komisję oceniającą, nasza parafia otrzyma dofinansowanie w kwocie 6.000 zł na realizację zadania: „Odświeżenie wnętrza kościoła parafialnego Narodzenia NMP w Żabinie”. Zakres prac remontowych będzie obejmował: oczyszczenie ścian i sufitów z istniejących powłok malarskich, likwidację zacieków, przetarcie i uzupełnienie brakujących tynków oraz malowanie sufitów i ścian w nawach bocznych, przedsionku i zakrystii. Całościowy koszt planowanego remontu to ok. 13.000 zł.

Podpisanie umów na realizację tego zadania przez księdza proboszcza oraz przedstawicieli zarządu powiatu w Gołdapi odbyło się wczoraj.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza