NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

22 grudnia 2018 r.– rekolekcje adwentowe

13 stycznia 2019 r. godz. 10.30 Rogale, 12.30 Żabin – spotkania formacyjne dla kandydatów do I Komunii św. i ich rodziców

27 stycznia 2019 r. godz. 14.00 – wyjazd do Teatru do Olsztyna na „Annę Kareninę”

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

środa, 18 maja 2016

Cała Polska czyta dzieciom

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich odwiedzili dziś uczniowie klas pierwszych miejscowej szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami. Zaproszenie do głośnego czytania przyjął nasz ks. proboszcz Andrzej Domański.

Ksiądz przeczytał wierszowaną bajkę Anny Świrszczyńskiej pt. „Dziwny tygrys”. Jest to słodko-gorzka opowieść o tygrysie, który za wszelką cenę, mimo swej odmienności, chciał być lubiany i akceptowany, ale nade wszystko szukał jakiegoś zajęcia. I mimo, że był tygrysem „złotą rączką", nie potrafił go znaleźć z powodu swojej inności, bo przecież „każdy tygrys, z bogów łaski, miał jak dotąd, futro w paski". Opowieść kończy się pozytywnie, ale obnaża bezwzględną życiową prawdę: trudno nam zaakceptować inność, a stereotypy dominują w naszej świadomości i utrudniają dokonanie w niej zmian.
Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej atmosferze. Dzieci były zainteresowane czytaną bajką i chętne do dyskusji. Dziękujemy za zaproszenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz