NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

08 czerwca 2019 r. godz. 17.00 w Żabinie – Msza św. dziękczynna za 30-lecie kapłaństwa ks. Andrzeja

15 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – III Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

29 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – Uroczystość Św. Piotra i Pawła - Odpust w Rogalach

2-4 lipca 2019 r. – pielgrzymka do Malborka, Pelplina i Trójmiasta.

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

piątek, 3 czerwca 2016

"Graj-dołek", czyli aktywizacja szarych komórek przy użyciu gier planszowych

 Wakacje na wsi... Brzmi ciekawie, ale tylko dla tych, którzy nie mają jej na co dzień. Trudno jednak aby ci, którzy tu mieszkają, dla których wieś jest codziennością byli zachwyceni perspektywą wakacji na wsi.
Żeby choć trochę zaradzić temu problemowi postanowiliśmy zaproponować mieszkańcom parafii coś nowego. Mianowicie  - spotkania Klubu Gier Planszowych - spotkania przy grach towarzyskich i planszowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, osób dorosłych i starszych. Gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny, integrują, zacieśniają więzi międzyludzkie, łączą pokolenia, uczą trudnej sztuki wygrywania i jeszcze trudniejszej – przegrywania. Uczą również zasad komunikacji, kontrolowania emocji, dystansowania się do porażek i przyjmowania ról społecznych. Uczą zasad społecznych i strategii interpersonalnych w najbardziej naturalnym dla każdego człowieka środowisku - grupy społecznej i tym samym wygrywają w tej kwestii ze wszystkimi, nawet najbardziej zaawansowanymi technicznie grami komputerowymi, mającymi charakter społecznie izolujący.

Zajęcia odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego „Graj-dołek” i są współfinansowane ze środków Gminy Banie Mazurskie oraz środków Parafii Narodzenia NMP w Żabinie. Zapraszamy do świetlic - w Widgirach w soboty o godz. 12.00 i w Mieduniszkach we wtorki o godz. 18.00. 
Udział w zajęciach oznacza zgodę na publikację zdjęć.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz