NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Najbliższe wydarzenia:

22.08.2020 r.godz. 11.00 – IV Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

05.09.2020 r. godz. 11.00 – Urocz. Narodzenia NMP – Odpust parafialny – Mszy Św. dziękczynnej za 20 lat posługi duszpasterskiej w parafii przewodniczył będzie ks. bp Adrian Galbas SAC

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

poniedziałek, 19 czerwca 2017

RADOŚĆ Z OBECNOŚCI - I Przegląd Piosenki w Żabinie

Ostatnia sobota, 17 czerwca w Żabinie była szczególna: zamiast ciszy usłyszeć można było dźwięki muzyki. Na placu przykościelnym zebrały się zespoły muzyczne z okolicy, by podzielić się z innymi owocami swojej pracy. Wysłuchaliśmy prezentacji zespołów: Absolwent, Barwy Jesieni, Budzewiaki, Sursum Corda i WiaryGodni, a także dziecięcego zespołu Nadija. Wystąpił duet – Krystyna Kiernozek i Maciej Witczak oraz dwie solistki – Teresa Walicka i Katarzyna Domagalska z akompaniamentem Macieja Witczaka. „Wisienką na torcie” był koncert skrzypcowy Joanny Walickiej. Ze sceny można było usłyszeć piosenki religijne i patriotyczne, ludowe i biesiadne. Rytmy też były różne, od smętnych przez dostojne i skoczne do rockowych. Różnorodność ta była zamierzona, chodziło o to, by pokazać, że Boga i piękno moża odnaleźć wszędzie, w każdym człowieku i w każdej kulturze.
Po koncercie, wykonawcy i słuchacze razem zasiedli prze stołach, by uzupełnić strawę duchową, strawą dla ciała. W tej sferze na wysokości zadania stanęli mieszkańcy parafii, którzy zadbali, by nikt nie odszedł głodny. A było czego popróbować – od skrzydełek, poprzez gołąbki, krokieciki, kartacze po inne „cuda-wianki”. Nie mogło też zabraknąć hultajskiego bigosu ks. proboszcza J Swoje stoisko z fantastycznymi ciastami przygotowała też debiutująca Grupa inicjatywna stowarzyszenia „Aktywna Widgóra”. Był także czynny punkt profilaktyki zdrowotnej - możliwość pomiaru poziomu glukozy oraz ciśnienia. Konsekwencje były takie, że kilka osób nie dostało ciasta :)

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki finansowemu wsparciu z Powiatu Gołdapskiego, Gminy Banie Mazurskie, Parafii Narodzenia NMP w Żabinie oraz prywatnych sponsorów.
Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom Przeglądu i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Niech RADOŚĆ Z OBECNOŚCI towarzyszy nam do następnego spotkania podczas II Przeglądu Piosenki w Żabinie już za rok.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza