NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

22 grudnia 2018 r.– rekolekcje adwentowe

13 stycznia 2019 r. godz. 10.30 Rogale, 12.30 Żabin – spotkania formacyjne dla kandydatów do I Komunii św. i ich rodziców

27 stycznia 2019 r. godz. 14.00 – wyjazd do Teatru do Olsztyna na „Annę Kareninę”

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

niedziela, 20 maja 2018

Pro musica antiqua w Więckach

W ramach realizacji zadania publicznego „Profilaktyka poprzez wartości” grupa naszych parafian wyruszyła 18 maja do wzniesionego w I połowie XIX wieku Pałacu w Więckach. W piątkowy wieczór publiczność zgromadzona w sali zabytkowego pałacu miała okazję wysłuchać koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu olsztyńskiego zespołu kameralnego „Pro Musica Antiqua”. W skład zespołu wchodzą soliści orkiestr symfonicznych i profesorzy Akademii Muzycznych. Wirtuozowska gra artystów, jak również ich otwartość, zachwyciła publiczność, wyzwalając swobodną atmosferę.
Koncert poprowadził z niezwykłym poczuciem humoru prof. Leszek Szarzyński, wprowadzając słuchaczy w tematykę prezentowanych utworów. Widownia zauroczona muzyką trafiającą do głębi duszy, podziękowała zespołowi owacjami na stojąco. 
Dziękujemy olsztyńskiemu zespołowi za dostarczenie głębokich przeżyć w obcowaniu z urzekającą muzyką, a Gminie Banie Mazurskie za wsparcie finansowe naszego wyjazdu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz