NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

08 czerwca 2019 r. godz. 17.00 w Żabinie – Msza św. dziękczynna za 30-lecie kapłaństwa ks. Andrzeja

15 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – III Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

29 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – Uroczystość Św. Piotra i Pawła - Odpust w Rogalach

2-4 lipca 2019 r. – pielgrzymka do Malborka, Pelplina i Trójmiasta.

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

środa, 20 czerwca 2018

Radość z obecności - II Przegląd Piosenki w Żabinie


Po raz drugi w trzecią sobotę czerwca Żabin rozbrzmiewał dźwiękami muzyki. Na placu przykościelnym zebrały się zespoły muzyczne z okolicy, by podzielić się z innymi owocami swojej pracy. Wysłuchaliśmy prezentacji zespołów: Absolwent, Barwy Jesieni, Budzewiaki, Na skale i Sursum Corda. Wystąpił duet: Małgorzata Groch i Maria Grzebieniewska oraz solistki Krystyna Kiernozek i Katarzyna Domagalska z akompaniamentem Macieja Witczaka. A także sam Maciej Witczak. Z ogromną przyjemnością obejrzeliśmy też występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z Gołdapi, przygotowanych przez p. Katarzynę Boruc i Mirosława Bobrowskiego, a przywiezionych przez firmę DUDI-BUS. W kolejności pojawiania się na scenie zaprezentowali się nam: Tosia Judzewicz, Hanna Sawicka, Maja Bronakowska, Emilia Pac, Jacek Izbicki, Andżelika Lipińska, Amelia Gniedziejko, Martyna Dutkowska, Jolanta Pac, Maja Włodarczyk, Katarzyna Rawinis, Klaudia Świtaj, Wiktoria Zawistowska, Klaudia Żrubek, Julia Przyborowska, Emma Przestrzelska i Klaudia Akacka. „Wisienką na torcie” okazał się występ Nelly Chojnowskiej z towarzyszeniem Cezarego Rudziewicza na instrumentach perkusyjnych.

Ze sceny usłyszeliśmy ogromną różnorodność brzmienia, stylów muzycznych, repertuarów i języków. Z przyjemnością obserwowaliśmy pogłębiającą się integrację wykonawców z różnych środowisk, narodowości i kultur.  
Po koncercie można było uzupełnić strawę duchową, strawą dla ciała. Tu swoim kunsztem popisywali się mieszkańcy parafii, dbając, by nikt nie odszedł głodny. Była możliwość zwiedzenia kościoła z przewodnikiem z wejściem do „Galerii nad nawą” oraz na punkt widokowy na wieży. Był także czynny punkt profilaktyki zdrowotnej - możliwość pomiaru poziomu glukozy oraz ciśnienia.
Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki finansowemu wsparciu z Gminy Banie Mazurskie, Powiatu Gołdapskiego oraz Parafii Narodzenia NMP w Żabinie.
Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom Przeglądu i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Niech RADOŚĆ Z OBECNOŚCI towarzyszy nam do następnego spotkania podczas III Przeglądu Piosenki w Żabinie już za rok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz