NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Najbliższe wydarzenia:

22.08.2020 r.godz. 11.00 – IV Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

05.09.2020 r. godz. 11.00 – Urocz. Narodzenia NMP – Odpust parafialny – Mszy Św. dziękczynnej za 20 lat posługi duszpasterskiej w parafii przewodniczył będzie ks. bp Adrian Galbas SAC

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

niedziela, 12 maja 2019

Módlmy się o powołania - prośba z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku

Drodzy Przyjaciele naszego seminarium, Bracia i Siostry!
W ostatnich latach obserwujemy zdecydowany spadek powołań kapłańskich i zakonnych, ale również coraz mniej osób decyduje się na sakramentalne małżeństwo.
Jedną z przyczyn – być może decydującą jest utrata wymiaru wiary. Myślimy coraz bardziej po ludzku a coraz mniej po Bożemu. Tymczasem sam Jezus nas zachęca, byśmy o powołania prosili Pana żniwa’. Kto prosi ten otrzymuje. Podejmijmy więc ufne wołanie do Boga, by natchnął swoim światłem i odwagą młodych ludzi tak, by nie wahali się odpowiedzieć na Boże zaproszenie. Jeśli modlitwa jest dodatkowo połączona z ofiarą (np. postu lub innego wyrzeczenia), to okazuje się bardzo skuteczna.
Od dzisiaj tj. 12 maja rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Gorąco zachęcamy aby włączyć się aktywnie w modlitwę o powołania. W tej intencji można ofiarować np.
- codzienny dziesiątek różańca
- nabożeństwo majowe
- adorację Najświętszego Sakramentu
- Koronkę do Bożego Miłosierdzia
- post, wyrzeczenie lub ofiara cierpienia
- indywidualna modlitwa z intencją powołań
Niech nadchodzący tydzień będzie wyjątkowym czasem modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zwłaszcza do naszego seminarium. Jednakże, zachęcamy również aby ta modlitwa trwała dalej (nie tylko w tym wyjątkowym tygodniu) , bo jak mówi Pismo – ‚ wiele może wytrwała(!!) modlitwa sprawiedliwego’.
Zapraszamy na stronę WSD gdzie możemy znaleźć przykładowe modlitwy papieskie oraz liturgiczne, które możemy dołączyć do naszej codziennej modlitwy.
Bóg zapłać!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza