NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Najbliższe wydarzenia:

22.08.2020 r.godz. 11.00 – IV Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

05.09.2020 r. godz. 11.00 – Urocz. Narodzenia NMP – Odpust parafialny – Mszy Św. dziękczynnej za 20 lat posługi duszpasterskiej w parafii przewodniczył będzie ks. bp Adrian Galbas SAC

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

poniedziałek, 12 września 2011

Uroczystości odpustowe


W sobotę, 10 września 2011 roku nasza Parafia obchodziła swoje święto – doroczny odpust. Tegoroczny był okazją szczególną - trzydziestolecie istnienia parafii, jako że do roku 1981 w Żabinie funkcjonowała jedynie Samodzielna Placówka Duszpasterska, a znany chyba wszystkim ks. Mieczysław Bębenek nie był proboszczem, lecz administratorem. Dopiero w 1981 r. udało się tę placówkę duszpasterską przemianować na parafię, a administratora na proboszcza.

Drugą okazją do świętowania było dziękczynienie Bogu za pomyślnie ukończony remont kościoła w Żabinie. W czasie Eucharystii wierni wraz z Księdzem Biskupem Romualdem Kamińskim dziękowali Bogu za błogosławieństwo w czasie prac budowlanych i prosili o potrzebne łaski dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ukończenia dzieła.
Po Mszy św. wszyscy udali się na boiska szkolne, gdzie czekał poczęstunek, a na scenie przygotowywali się do występu artyści: zespół Zorepad z Bań Mazurskich, zespół Sacrum z Gołdapi oraz solistki: Nela Chojnowska-Ochnik z Olsztyna i Joanna Walicka z Olecka, które uświetniły nasze święto koncertem wokalnym i skrzypcowym. Swoje umiejętności zaprezentowali też uczestnicy wakacyjnych warsztatów bębniarskich pod kierunkiem Krzysztofa Guzewicza z Ełku, a uczestnicy warsztatów teatralnych przygotowali spektakl "Krzyżacy - parodia w trzech aktach". Dzieci zajęły się puszczaniem ogromnych baniek mydlanych, a nieco starsi chodzeniem na szczudłach i strzelaniem z łuku.
W zabawie przeszkadzały nieco chmury, które co jakiś czas straszyły kroplami deszczu, ale wszyscy, którzy tylko chcieli, bawili się do późnych godzin popołudniowych.

Serdeczne podziękowania chcemy złożyć wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości i festynu:
- Szkole Podstawowej w Żabinie,
- Urzędowi Gminy w Baniach Mazurskich,
- Gminnemu Ośrodkowi Kultury i promocji w Baniach Mazurskich,
- Domowi Kultury w Gołdapi,
- Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania "lider w EGO" w Olecku,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabinie, 
- Antoniemu Grzebieniewskiemu i Firmie AG Serwis w Gołdapi,
- Adamowi Bazydło i Barowi Młyn w Baniach Mazurskich
oraz wszystkim osobom, które swoją pracą, posługą czy przygotowaniem potraw wspomogły organizację festynu.

Obszerne relacje zdjęciowe można znaleźć na stronie Portalu Gołdap-Info:
oraz:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza