NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

08 czerwca 2019 r. godz. 17.00 w Żabinie – Msza św. dziękczynna za 30-lecie kapłaństwa ks. Andrzeja

15 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – III Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

29 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – Uroczystość Św. Piotra i Pawła - Odpust w Rogalach

2-4 lipca 2019 r. – pielgrzymka do Malborka, Pelplina i Trójmiasta.

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

czwartek, 24 listopada 2011

Andrzejki


Dnia 24.11.2011 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabinie wraz z rodzicami uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Celem spotkania było podtrzymanie zwyczajów i tradycji andrzejkowych oraz kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć, przeżywanie radości ze wspólnej zabawy.
 Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Daria Bombała serdecznie przywitała gości oraz zaprosiła do obejrzenia krótkiej inscenizacji pt. „Misie” w wykonaniu przedszkolaków, przygotowanych przez wychowawczynię Elżbietę Piniaga. Najmłodsi artyści po raz pierwszy wystąpili na scenie i otrzymali gorące brawa.

Później przystąpiliśmy do wróżenia. Aby mieć szanse na ich spełnienie, pani Ela czarowała: „Czary, mary, czary, mary, mam niebieskie okulary. Okulary mi się zbiły. Wszystkie czary się spełniły”. Przez dziurkę od klucza laliśmy wosk, częstowaliśmy się cukierkiem, dowiedzieliśmy się o czym marzymy? Losowaliśmy karteczki z przyszłym zawodem i itp. Następnie wszystkie dzieci otrzymały balonik z wróżbą, który trzeba było przebić, aby dowiedzieć się, że … niedługo dostaniesz wspaniały prezent, zakochasz się, czeka Cię daleko podróż itp.
Atrakcją spotkania były też konkursy, które przygotowała p. Izabela Michałów. Taniec z balonami. W tej konkurencji zwyciężyła para Mateusz Piniaga i Mariusz Kluczek. Taniec na jednej nodze – I miejsce zajęła Amelia Charkiewicz z kl. 0, która otrzymała magiczną gwiazdkę. Złote jabłka – w tym konkursie zwyciężyła Paulina Niewiarowska, która najszybciej zjadła owoc. Taniec z krzesłami – wygrała Anna Walawender, natomiast w zabawie piłka parzy odniósł zwycięstwo Dawid Kosiorek.
Największą furorę zrobił sklepik, w którym każdy mógł sobie coś kupić. Zebrane pieniądze zostały przekazane na potrzeby Samorządu Uczniowskiego.
Podczas imprezy zarówno dzieci jak i rodzice bawili się wspaniale, a wszystkie wróżby i konkursy okazały się pomyślne.
Zabawę umilała nam muzyka i tańce na holu. Szczęśliwi i radośni wróciliśmy do domu.

Obszerna fotorelacja z imprezy w Galerii

Cieszymy się ogromnie i dziękujemy  Wszystkim za wspaniałą zabawę.
                                                                                    OrganizatorzyEP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz