NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Najbliższe wydarzenia:

22.08.2020 r.godz. 11.00 – IV Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

05.09.2020 r. godz. 11.00 – Urocz. Narodzenia NMP – Odpust parafialny – Mszy Św. dziękczynnej za 20 lat posługi duszpasterskiej w parafii przewodniczył będzie ks. bp Adrian Galbas SAC

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

piątek, 11 listopada 2011

Dzień Niepodległości


Dziś o godz. 9.30 Mszą św. w intencji Ojczyzny rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Niepodległości w Żabinie. Następnie grupa ludzi w różnym wieku – dzieci, młodzież, dorośli i starsi, ludzi, którym bliskie są hasła związane z patriotyzmem i wolontariatem zebrała się przy tablicy miejscowości, by dokładnie o godz. 11.11 wyruszyć w przemarszu przez całą wieś. Wielu z nich na co dzień działa społecznie na rzecz promocji naszej wsi, parafii i całej gminy Banie Mazurskie oraz aktywizacji i integracji mieszkańców. 

Marsz zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem. Wysłuchaliśmy też kilku wierszy o Ojczyźnie naszej poetki – pani Anny Szarejko.
Organizatorzy – OSP i Parafia serdecznie dziękują wszystkim, którzy razem z nami zechcieli ten piękny dzień świętować byciem razem.


1 komentarz: