NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

14 września 2019 r. godz. 15.00 – Polska pod Krzyżem – wydarzenie modlitewne

15 września 2019 r. – spotkania formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – Rogale godz. 10.30, Żabin godz. 12.30.

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

wtorek, 28 lutego 2012

Gościliśmy Ks. Biskupa Jerzego Mazura


W chłodny poniedziałek, 27 lutego 2012 roku, w żabińskiej szkole gościliśmy Księdza Biskupa Jerzego Mazura. Był to pierwszy dzień dwudniowej wizytacji kanonicznej naszej parafii. Drugim dniem tej wizytacji będzie 3 maja 2012 roku.
Księdza Biskupa witała, pełniąca obowiązki dyrektora pani Teresa Świerzbin. Kwiatami i wierszykiem powitały dzieci, a ich starsi koledzy przedstawili, przygotowaną wcześniej pantomimę. Czcigodny Gość podzielił się ze wszystkimi refleksjami na temat przyjęcia przez nas Bożego Miłosierdzia, wpisał się także do kroniki szkolnej. W czasie spotkania z pracownikami szkoły Ksiądz Biskup zasmucił się grożącą szkole perspektywą zamknięcia.
Udzieliwszy pasterskiego błogosławieństwa całej szkolnej społeczności, nasz Gość udał się do Bań Mazurskich, by odwiedzić również tamtejszą społeczność.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz