NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

22 grudnia 2018 r.– rekolekcje adwentowe

13 stycznia 2019 r. godz. 10.30 Rogale, 12.30 Żabin – spotkania formacyjne dla kandydatów do I Komunii św. i ich rodziców

27 stycznia 2019 r. godz. 14.00 – wyjazd do Teatru do Olsztyna na „Annę Kareninę”

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

sobota, 21 września 2013

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej w Diecezji Ełckiej

 W sobotę 21 września na placu przy konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach odbyło się uroczyste rozpoczęcie w diecezji ełckiej peregrynacji Matki Bożej Jasnogórskiej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia. Peregrynacja w Kościele katolickim oznacza uroczyste przenoszenie albo przewożenie w celach kultowych relikwi, obrazów i innych przedmiotów kultu religijnego. 
Mszy św. przewodniczył abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce. Kazanie okolicznościowe wygłosił abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Oprócz biskupów z Polski Mszę św. koncelebrowali również biskupi z Litwy, Łotwy i Białorusi.

Przed błogosławieństwem z rąk ks. biskupów delegaci każdej parafii otrzymali symboliczne łódki, do których wierni podczas nawiedzenia wizerunku Matki Bożej w parafii będą mogli wrzucać modlitwy, prośby, podziękowania. Łódki te wykonali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Peregrynacja w diecezji ełckiej zakończy się 7 czerwca 2014 roku. Matka Boża Jasnogórska z inicjatywy Prymasa Stefana Wyszyńskiego wyruszyła w pielgrzymkę po Polsce 26 sierpnia 1957 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz