NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Najbliższe wydarzenia:

22.08.2020 r.godz. 11.00 – IV Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

05.09.2020 r. godz. 11.00 – Urocz. Narodzenia NMP – Odpust parafialny – Mszy Św. dziękczynnej za 20 lat posługi duszpasterskiej w parafii przewodniczył będzie ks. bp Adrian Galbas SAC

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

wtorek, 10 września 2013

Uroczystości odpustowe

Odpust to, jak wiemy, imieniny parafii, u nas obchodzimy je w święto Narodzenia NMP. W tym roku uroczystość ta wypadła w niedzielę, więc, żeby mieć więcej czasu na świętowanie, przenieśliśmy ją na sobotę.
Mszę św. poprowadził i Słowem Bożym się podzielił Ojciec Redemptorysta Mirosław Zajkowski, a o oprawę muzyczną zadbał miejscowy zespół. Warto wspomnieć, że wśród uczestników, znaleźć można było całkiem sporo gości, co, sprawiło nam dużą radość. Po Eucharystii zebrani uczestniczyli w Koncercie poetycko-muzycznym, mogliśmy wysłuchać wierszy maryjnych w wykonaniu dr Tomasza Żurawlewa. Po czym wszyscy zgodnie udali się na plac kościelny, by wspólnie biesiadować.
Wśród dań gorących nie mogło zabraknąć hultajskiego bigosu księdza proboszcza, jak zwykle rewelacyjnych kartaczy z Baru Młyn i grillowanych "szczurów polnych" a’la Shrek. Do tego był jeszcze swojski chleb, choć niektórzy woleli go jeść ze smalczykiem zagryzając kiszonym ogórkiem. A na deser ciast wszelakich ogromny wybór, wszak wiadomo, iż parafianki lubią i potrafią wyczarować rozmaite smakołyki.
Wspólną zabawę zaczęto tradycyjnie – konkursem piosenki botanicznej. Po nim były skecze, inscenizacje, żywe "Kółko i krzyżyk", uczestnicy rozwiązywali zagmatwane ludzkie problemy. Dzieci bardziej przyciągnęły trampolina i bańki mydlane.

Cieszy spora frekwencja, znak to, że są jeszcze ludzie, którym chce się coś robić. Wszystkim obecnym za wspólną zabawę i pomoc w przygotowaniu oraz realizacji uroczystości serdecznie dziękujemy.
Do zobaczenia za rok.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza