NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

08 czerwca 2019 r. godz. 17.00 w Żabinie – Msza św. dziękczynna za 30-lecie kapłaństwa ks. Andrzeja

15 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – III Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

29 czerwca 2019 r. godz. 11.00 – Uroczystość Św. Piotra i Pawła - Odpust w Rogalach

2-4 lipca 2019 r. – pielgrzymka do Malborka, Pelplina i Trójmiasta.

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła - Odpust w Rogalach

     Już po raz kolejny 29 czerwca w Rogalach przeżywaliśmy doroczny odpust. Uroczystości rozpoczęły się o 1400 sumą, była też okazja do skorzystania z sakramentu pojednania. Po Eucharystii wyruszyliśmy z procesją wokół kościoła, by dać świadectwo naszej radości. Na koniec odśpiewaliśmy uroczyste Te Deum i... rozpoczęliśmy część mniej oficjalną.    Na frekwencję narzekać nie można było. Być może dlatego, że była to niedziela, a może dlatego, że była to już kolejna uroczystość połączona z festynem. Przy stołach, na których nie zabrakło jadła i napitku, gdyż wielu gości zapragnęło podzielić się swoimi zdolnościami kulinarnymi, królowały wspólne śpiewy i rozmowy. Okazało się, że oprócz zdolności kulinarnych nie brakuje nam zdolności wokalnych. Na szczególną uwagą zasłużyły harcerki z drużyny Szkarłatni pod kierownictwem druha Macieja, którzy zadbali o oprawę muzyczną zarówno Eucharystii, jak i festynu.

   Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, przygotowanie kościoła i otoczenia, przygotowanie procesji i darów na stół, za wspólnie spędzony czas, chwile pełne radości, ale też refleksji. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz