NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Najbliższe wydarzenia:

22.08.2020 r.godz. 11.00 – IV Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

05.09.2020 r. godz. 11.00 – Urocz. Narodzenia NMP – Odpust parafialny – Mszy Św. dziękczynnej za 20 lat posługi duszpasterskiej w parafii przewodniczył będzie ks. bp Adrian Galbas SAC

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

wtorek, 12 lipca 2016

Pełna wrażeń „Noc w Bibliotece”

 Z 8 na 9 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyła się „Noc w Bibliotece”, w której wzięło udział 15 osób.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19.00 wspólnym czytaniem bajek dla najmłodszych uczestniczek, które sprawiły miłą niespodziankę zarówno dzieciom, jak i organizatorom, pojawiając się wraz z rodzicami. Gościom tak się spodobało, że postanowili zostać na dłużej niż planowaną godzinę i wspólnie zagrać w grę „Kim jestem”.
Po godzinie 20 dołączyli do nas ks. Andrzej Domański i pani Urszula Anuszkiewicz z Żabina, którzy przywieźli ze sobą fantastyczne gry planszowe. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy wiekowe. Podczas 1,5-godzinnej zabawy uczestnicy mieli możliwość zagrać w następujące gry: Dobble, Jumbling Tower, Hexx, Dixit, 5 sekund, Wyprawa. Wszyscy bardzo przeżywali swoje wzloty i upadki podczas toczonych rozgrywek. Było dużo śmiechu i radości.

Po zapadnięciu zmroku i wieczornym posiłku odbył się seans filmowy, który trwał do godziny trzeciej. Oglądane były dwa filmy: animowany „Zwierzogród” oraz pełen magii i tajemnic „Harry Potter i Książę Półkrwi”. Przygody króliczki Judy Hops i Harrego wzbudziły w widzach ogromne emocje, od śmiechu poprzez krzyki przerażenia. Po seansie dzieci udały się do swoich „łóżek” spać. Właściwie tak miało być, lecz plany uległy zmianie i do godziny 5.00 toczyły się rozmowy, opowiadano dowcipy i straszne historie, oraz czytano książki. Pobudka była ciężkim przeżyciem, bowiem przyszła zdecydowanie za wcześnie. „Wypoczęci” opiekunowie postawili swoich podopiecznych o 7.45 na nogi.
To była pierwsza taka noc w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia, bowiem spotkanie to było tak sympatyczne i tak pełne wrażeń, że nie sposób nie zorganizować tego po raz kolejny. Dzieci opuściły nas zmęczone, ale zadowolone. A to najważniejsze!
Dziękujemy gościom z Żabina za aktywne włączenie się w zorganizowanie tej imprezy i pokazanie dzieciom innych sposobów spędzania wolnego czasu.
Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Maz.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza