NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Najbliższe wydarzenia:

22.08.2020 r.godz. 11.00 – IV Międzykulturowy Przegląd Piosenki w Żabinie

05.09.2020 r. godz. 11.00 – Urocz. Narodzenia NMP – Odpust parafialny – Mszy Św. dziękczynnej za 20 lat posługi duszpasterskiej w parafii przewodniczył będzie ks. bp Adrian Galbas SAC

Polecany post

Wirtualny spacer po żabińskim kościele

 Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej świątyni.  Spacer wykonany przez p. Zbigniewa Bieleniewicza obejmuje kilka poziomów oraz s...

czwartek, 14 grudnia 2017

Przyjechał do nas Ks. Biskup - Wizytacja kanoniczna parafii 10.12.2017 r.

Parafia to nie tylko proboszcz i wierni. Parafia to również relacje. I te między ludźmi a Bogiem, i te między parafianami, i te między poszczególnymi wspólnotami. Parafia to również strona materialna życia religijnego: kościoły i kaplice, kancelaria z księgami metrykalnymi i archiwum.
Wiadomo, że taka rzeczywistość ludzkich relacji, dokumentów i dóbr materialnych wymaga omodlenia. Potrzeba podporządkowania tego wszystkiego Bożej woli. I temu służy między innymi wizytacja kanoniczna. Co 5 lat przyjeżdża do parafii Ksiądz Biskup, by razem z wiernymi polecać Bogu to wszystko, co jest i co dzieje się w parafii. I właśnie w niedzielę 10 grudnia był u nas Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, modlił się razem z nami, głosił Boże Słowo, pocieszał i pouczał, a także udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

Wiadomo też, że w takiej rzeczywistości: ludzkich relacji, dokumentów i dóbr materialnych trzeba utrzymywać porządek. Trzeba je odnawiać, rozwijać, sprawdzać... I w tym pomagał Ksiądz Biskup. Spotkał się przedstawicielami różnych parafialnych wspólnot: Rady Duszpasterskiej, Rady Ekonomicznej, Caritas Parafialnej, zespołu Sursum Corda. Podpowiedział, jak współdziałać efektywniej, kogo jeszcze zaangażować do działania i jak nie zniechęcać się trudnościami. Proboszczowi podpowiedział, na co zwrócić uwagę w prowadzeniu kancelarii i jakie wspólnoty jeszcze zawiązać.
Przed powrotem do Ełku, Ksiądz Biskup odwiedził jeszcze żabiński cmentarz i tam razem z proboszczem pomodlił się za zmarłych.
Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości serdecznie dziękujemy.

 Ingres - powitanie chlebem i solą


 Sprawozdanie ks. proboszcza
 Powitanie przez przedstawicieli parafian

 Msza św. w kościele filialnym w Rogalach


 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowaniaBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza